BOCK BF

Written by

V rámci série HOP FACTOR, ve které Vám v průběhu roku představujeme jedinečné speciály z našeho pivovaru. Vám představujeme:

BOCK BF

Bock je označení pro silný ležák německého původu. Vaří se i varianty odvozené od bocku — maibock neboli helles bock, světlá a více chmelená varianta; doppelbock, silnější a více sladová verze nebo eisbock — velmi silné pivo vytvořené zmražením finálního produktu a odebráním ledu.

Původně šlo o pivo tmavé, v současnosti se vaří v barevných variacích od světlě oranžové až po hnědou. Originální, svrchně kvašený bock byl vařen v patnáctém století německými sládky města Hanseatic. V osmnáctém století tento styl přejali mnichovští sládci a začali bock vařit jako spodně kvašený. Jelikož v Mnichově okres Einbeck, odkud tento styl pochází, vyslovovali jako „ein Bock“ („kozel“), pivo se začalo nazývat „bock“. Z toho též pramení zvyk na něterých lahvích zobrazovat i v dnešní době kozla.

Bock je historicky spjat se zvláštními příležitostmi, často jde o náboženské události jako Vánoce, Velikonoce nebo doba půstu. Bocky byly po dlouhou dobu konzumovány bavorskými mnichy jako zdroj energie v době půstu.

Stuňovitost: 16%   Hořkost:17% IBU    Alkohol: 6,5%    Barva: 35 EBC